Наприклад, 

Хакумей і Мікочі

УВАГА! Прошу Вас звернути увагу на це повідомлення!

Як ви зараз можете підтримати нашу країну та наших військових!
Корисні посилання, які допоможуть вам:
ДОПОМАГАЄМО УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ: ЦЕДЕМ ЗІБРАВ КОРИСНІ ТА НАДІЙНІ ПОСИЛАННЯ
Телеграм канали:
Канал Сергія Притули
Канал Сергія Стерненка
Канал SPRAVDI - Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ
Ютуб канали:
Військове телебачення України
Якщо маєте ще посилання, яким дійсно можна довіритися - пишіть в чаті сайту!

Твій сайт AniTube

Психопаспорт (1 сезон)

Переглянути трейлер

Рік виходу аніме: 2012
Жанр: Антиутопія, Кіберпанк, Триллер, Фантастика
Режисер: Шіотані Наойоші
Студія: Production I.G
Серій: 11 з 11 (Розширена версія) (23 хв.)
Переклад: Onizuka, Gwean, MadGuy
Ролі озвучували: Gwean, Maslinka

Дивитися Психопаспорт (1 сезон) онлайн

У 2112 році стало можливим визначити психічний стан будь-якої людини та ймовірність скоєння нею злочинів. Якщо коефіцієнт злочинності виявляється занадто високим, особа повинна пройти лікування, або ж підлягає знищенню. Виконанням цієї задачі займаються спеціальні команди з Бюро Державної Безпеки, до складу яких входять потенційні злочинці (так звані "Карателі") та слідчі поліції, які здійснюють нагляд над своїми підлеглими. Члени кожної команди отримують особливу зброю - Домінатор, який здатний стріляти лише по тим, чий коефіцієнт злочинності перевищує допустиму норму. Ідеальне суспільство живе в майже повній безпеці, доки не з'являються люди, здатні обійти систему.
Приємного перегляду
Осінь 2012 / GweanMaslinka / AniUa
9 років тому
51K
ПЛЕЄР
ПОПЕРЕДНЯ
НАСТУПНА
9.4/10 (242)

СХОЖЕ АНІМЕ

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Yandere-kun Отаку

Дата: Учора, 04:06
  • 0
    Прода. Спойлери + можливо буде ще...

    Далі писати не бачу сенсу, бо дуже багато і багато риторичного.
    І так, частково (?) система мені нагадувала дещо (постійно довбили флешбеки, було дуже багато дежа-вю) з "Blade Runner"(на плакатах часто зустрічалися гейші, хех), "Apple Seed", "Cyber City Oedo 808", "1984" Джорджа Орвела, Equilibrium (і фантастичний Беовульф, лол), Лейн, GitS та серіал "Синдром Самітника" (скільки відсіля було планів та образів, ух + теж саме з Еро Проксі), Паприка, Технолізе, "Ерго Проксі" тощо тощо тощо.

    Ну і добре (?) показано, як люди продали своє життя і де-факто свободу, задля утопічного життя ("У свiтi створеному людиною, ця людина може стати ким завгодно..."). Щоб жити стало легше, за тебе часто вирішували інші тощо. Загалом, очікувано вони попали більше в антиутопію чим туди, куди хотіли попасти. Ну або в утопію з серйозними погрішностями системи, бо ніхто не ідеальний.

    Також тема ШІ ("Якщо б не була ідеальна система, треба підстраховка" чи "Сивілла - це досконала бюрократія" + також це все чимось нагадувало "Державу Платона" + це теж нагадало виродків у владі, що навіть брати Стругауькі могли б схвалити. А ще там був Шекспір, Макс Вебер зі своїм колоритом тощо тощо тощо), а ще й такою, який зачіпає тематику трансгуманізма - цікава і зараз вже дуже актуальна. Хоча дану тему стільки раз вже піднімали, що навіть не знаю. Ну і крім цього тут підняли багато інших тем, часто філософських, социальних і так до різних свобод. Моменти з вибором та вибора як такового, відповідальності за саме свої вчинки. Все ж цікаво і можливо символічно що це все подавали саме в такому сетингу + не забули й про харчовий ланцюжок, початок 4/7 серії. Ріфул з "Клеймора" схвалює.

    Єдине що тут хочеться відмітити, здивувався, коли сказали, що в цьому сетингу мозг ще не піддали кібернітизації, як це було во франшизі "GitS". Ну крім дуже не частих винятків.

    - В цьому серіалі вистачає різних вдалих та цікавих історій над якими варто замислитися (+ є навіть твісти, як приклад ким саме був батько, хлопця в окулярах, ну або справжня сутність Сивілли. Так думки були, але звісно не такі). Хочу виокремити лише одну з них: "Спершу наука та технології вбили його талант, а потім суспільство вбило його душу."



    --------------------
  • Yandere-kun Отаку

    Дата: 29 квітня 2024 17:56
  • 0
    Продовження. Спойлери?

    - Музика. Вона різна, атмосферна і майже під будь який настрій твору.

    - Атмосфера. Її вдало підтримував саундтрек, повтор, але треба відмітити, бо бо + підтримує антиутопічний антураж

    - Постановка...

    Все це зроблено на належному рівні в цьому кіберпанку, антиутопії з можливими проблемами в найближчому майбутньому (все що тут було, цілком може стати "частково" реальністю + щей подано з немалою долею загадковості). Де люди просто перетворилися в стадо і не дарма тут постійно/часто/іноді (хто як буде судити) цитувався прямо або віддалено той же Ф.В.Ніцше (дуже далеко не один він + люблять його японці, "Техноліз", "Ерго Проксі", "Ласкаво Просимо в NHK", "Меланхолія Харухі Судзусії" тощо - не дадуть збрехати. Правда не один з цих творів, ось таким чином, так прямо це все не подавав, прямимо текстом не говорили, частіше було завуальовано), бо багато його ідеї були пронизані силою характеру, волею людини, тернистим шляхом на шляху до істини (цей момент також у "Ерго Проксі" був + подача обох творів схожі) і т.д. + чому він лаяв ту ж релігію у свій час... Це не та тема + вона довга і складна. Тем не менш, все ж добре, що зовсім нічого не чекав від цього твору, були різні чутки, які виявилися правдою. У будь-якому випадку не розчарований і не шкодую що витратив на нього свій час, тут дійсно є те, заради чого його варто дивитися.

    Далі можна не читати (а можна було зовсім не читати), там майже все потік думок/свідомості. Просто хочу залишити суто для мене цікаві моменти і розписати трохи більше те, що було вище. Мабуть=/


    - В системі "трохи" розчарований і думав вона буде інакше працювати, більш ефективно в плані тих же репресій. І думав що психопаспорт у кожного буде у вигляді "годинників", що стежать за людьми постійно, а не так... Нехай і так були б пробіли в ній. Хоча система у будь якому випадку цікава і місцями мені більше утопію нагадує чим антиутопію, бо хто дійсно хоче щоб його вбив маніяк, коли система майже усіх може ще до цього взяти за яйця? Хоча так, вона дійсно далеко не ідеальна (якщо тебе хочуть вбити, то і ти можеш стати злочинцем в очах цієї системи =/), бо її створили люди і контролюють її "голі люди", а люди далеко не ідеальні.

    Далі можливо буде ще і не одна частина.


    --------------------
  • Yandere-kun Отаку

    Дата: 28 січня 2024 18:44
  • 0
    Дякую за переклад та озвучку.
    (У свій час як дивився, з нотаток на 10 сторінок написав майже 70% і випадково видалив бо в мене руки крюки=/ Тому тут вже буде все те, що мені було цікаво + залишив і своєрідно трохи переписав старий лаконічний)

    Нарешті додивився перший сезон, подекуди так собі йшло і тепер є дилема, дивитися далі чи ні. У будь-якому випадку перший сезон сподобався, подекуди навіть часом було класно. Мова про середину, коли +/- перша і остання чверть по-різному йшла, хоча кінець трохи інтригував і все закінчилося, частково як у трилері "Seven". Правда такого тут так багато, що писати якось даже не дуже серйозно і навіть не знаю писати чи ні, просто все не напишеш, а що хочеш, можеш упустити. Тим не менш, давно (? На той час) не дивився "настільки" вторинний і не оригінальний твір, який автори все ж добри збили/зробили. І чого тут тільки рекомендації до нього коштують в MAL, а є ще Західні твори. Смішно, але автори самі не раз іронізували/займалися самоіронією з цього приводу. В одній серії антагоніст та його колега, просто в голос говорили, що це місто є пародією на романи Гібсона, Стерлінга(?), Орвела "1984", Ф. Діка з "Електровівцями" та що є по останньому фільм, який дечім відрізняється, а ось саму книжку колега антагоніста не читав, я теж доречі, руки до неї так і не дійшли. З іншого боку, все зроблено добре:
    - Мальовка і загальний дизайн сподобалися. Правда є нюанси, дівчата зовні тільки частково сподобалися і тут прямо "Меланхолію Харухи Судзумії" згадав=/ Хоча були ще й трабли з носами, хороший вони індикатор.
    - Стилістика.
    - Сам сетинг дуже цікавий і кидається в очі (але), ідея, задум, кількість посилань. Привіт від "Ерго Проксі" + тут навіть серії під копірку були=/ Приклад з масовими заворушеннями.
    - Детективна складова. Детективи часто не фігнею займаються, а логічно себе поводять, проводять розслідування тощо. Значить можна так робити?
    - Персонажі +/-
    - Сюжет з деякою кількістю поворотів і його подача, режесура, сценарій, діалоги. Скільки різних питань, тем, сенсів, філософських міркувань у цьому придатному пси.трилері і це не рахуючи безліч різних цитат під будь-яку ситуацію, ситуацію/становища світу в якому всі опинилися.




    --------------------
  • Yandere-kun Отаку

    Дата: 26 січня 2024 17:36
  • 0
    Глянув деяку кількість серій і поки що... трохи нудно і не дуже цікаво. Причини тут дуже тривіальні - нуль орігінальності. Це все було! Але потенціал звісно є та як антиутопія  точно непогано + потрібна атмосфера теж присутня, тому продовжу перегляд.
    Цитата: piratkarb
    Але от непокоїть сама ідея системи, типу, в тебе, умовно, помер родич, твій психо-паспорт став темнішм і якщо стрес був надто сильним, то твій колір теоритично може стати просто темним, а це вже привід до "утилізації" людини. Хіба це не рагулізм?
    Коли бачу що люди дивуються цій системі, дивуюсь цьому (+ людство приблизно у цю епоху вже деякий час назад почало входити, є навіть вже екцеси з ШІ). Бо ще задовго до цього твору вже були такі твори, антиутопії, як книжка Джорджа Оруелла "1984" чи фільм "Blade Runner" (з молодими Г.Фордом та Рутгером Хауером), який був зняти по деяким творам, яких теж більш ніж вистачає. У японців також, їх дуже багато та на будь який смак.

    --------------------
  • piratkarb Анімешник
    Дата: 13 грудня 2023 16:35
  • 0
    Поки що, аніме цікве (я на 3 серії). Сюжет прикольненький, тільки багато статичних сцен, мб потім щось зміниться. Але от непокоїть сама ідея системи, типу, в тебе, умовно, помер родич, твій психо-паспорт став темнішм і якщо стрес був надто сильним, то твій колір теоритично може стати просто темним, а це вже привід до "утилізації" людини. Хіба це не рагулізм?
  • WhyQast Анімешник
    Дата: 23 серпня 2023 22:12
  • 3
    Переглянувши 200+ тайтлів, впевнено можу сказати, що це надзичайне аніме! Сюжет за яким цікаво спостерігати з правильно підібраною музикою на фоні створює неймовірну атмосферу. Також аніме порушує питання свободи людини після якого переосмислюєш тему суспільства та втручання штучного інтелекту в ньому, що особливо стрімко розвивається зараз.Дякую за озвучення та рекомендую для перегляду всім!
  • Yandere-kun Отаку

    Дата: 8 серпня 2023 15:11
  • 3
    Цитата: Stanis_150
    Все ж, з погляду сьогодення, світ у ньому якось аж занадто карикатурно демонічний. Якщо ще у відмову від вільного самовираження та презумпції невинуватості можна повірити, то повне зникнення свободи вибору чи принаймі її ілюзії (що власне одне й те ж саме) - вже складніше. І тому, десь на середині тайтл почав відчуватись нереалістичним

    Завжди на такі моменти кидаю (говорю/пишу) ось ці цитати:
    "У свiтi створеному людиною, ця людина може стати ким завгодно..."

    А ось ця правда не дослівна:

    "Людина навіть у найжорстокішій культурі може звикнути до неї і навіть отримувати від життя задоволення в тій парадигмі".

     Якщо писати про саме аніме. Вже давно хочу його подивитися, але ніяк із роками руки до нього з різних причин не дійшли. Сама банальна з причин - це, в принципі, довга франшиза, за яку потрібно якщо братися, то братися. Проте жанри мені подобаються, але.

    --------------------
  • Cynthia Гості
    Дата: 6 серпня 2023 10:52
  • 0
    Великий плюс коментатору нижче, прекрасний відгук.
    Щодо моєї думки: це досить захоплююче аніме з відмінною задумкою і основною ідеєю. Сюжет насичений і тримає в напрузі, атмосфера антиутопії витримана добре. Але є і ложка дьогтю в бочці меду - персонажі (не всі, звісно, але деякі).
  • Stanis_150 Анімешник
    Дата: 21 травня 2023 14:37
  • 2
    Аніме непогане, але з деякими обмовками. Все ж, з погляду сьогодення, світ у ньому якось аж занадто карикатурно демонічний. Якщо ще у відмову від вільного самовираження та презумпції невинуватості можна повірити, то повне зникнення свободи вибору чи принаймі її ілюзії (що власне одне й те ж саме) - вже складніше. І тому, десь на середині тайтл почав відчуватись нереалістичним, а відповідно і нуднуватим. А потім я згадав, що русня досі існує.

    З цікавого ще те, що це перше аніме, де я не просто розділяю якісь ідеї формального антагоніста, а буквально повністю на його стороні))
  • Anbiden Анімешник
    Дата: 21 лютого 2023 15:10
  • 0
    Тупо шедевр ні додати, ні взяти.Все в цьому аніме гармонійне - сюжетні повороти і обломи,з усім моїм досвідом, те що я побачив тут було несеподіваним, історії і персонажі живі з живими почуттями, сюжет реальний, а світ прописаний, так що "Майо уважєніє" суб'єктивно це витвір вартий уваги тих хто ладнає з головою і має хоч якусь площину мислення, а тут ти її випробовуєш-стільки питннь мені ніколи не ставили тож дякую всім і авторам і перекладачам. І додам хай живе революція!