УВАГА! Прошу Вас звернути увагу на це повідомлення!

Як ви зараз можете підтримати нашу країну та наших військових!
Корисні посилання, які допоможуть вам:
ДОПОМАГАЄМО УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ: ЦЕДЕМ ЗІБРАВ КОРИСНІ ТА НАДІЙНІ ПОСИЛАННЯ
Телеграм канали:
Канал Сергія Притули
Канал Сергія Стерненка
Канал SPRAVDI - Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ
Ютуб канали:
Військове телебачення України
Якщо маєте ще посилання, яким дійсно можна довіритися - пишіть в чаті сайту!

Твій сайт AniTube

16+

Експерименти Лейн

Переглянути трейлер

Рік виходу аніме: 1998
Жанр: Деменція, Драма, Фантастика
Режисер: Накамура Рютаро
Студія: Triangle Staff
Серій: 13 з 13 (23 хв.)
Переклад: Gwean, Maslinka
Ролі озвучували: Gwean, Maslinka

Дивитися Експерименти Лейн онлайн

На поверхні: історія про чотирнадцятирічну школярку Лейн, яка отримала електронного листа від померлої, що спонукав Лейн до досліджень Мережі за допомогою новішого комп'ютера.
Глибше: картина взаємодії реального та віртуального світів, спроби осягнути та інтерпретувати буття, зрозуміти свою роль, сенс у житті.
Ще глибше: пошуки себе і пошуки Бога, суцільна самотність і водночас абсолютна свобода.
І ще глибше...
"Експерименти Лейн" - класика жанру кіберпанк; психоделічне, філософічне, стилістично вивірене аніме, яке завдяки піднятим у ньому питанням залишається актуальним у наш час, наші дні.
Приємного перегляду
Літо 1998 / GweanMaslinka
2 роки і місяць тому
46K
ПЛЕЄР
ПОПЕРЕДНЯ
НАСТУПНА
9.2/10 (154)

СХОЖЕ АНІМЕ

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Yandere-kun Анімешник
Дата: 7 вересня 2023 03:10
Продовдення. Друга частина.

"." • Yandere-kun Анімешник
  Дата: 7 вересня 2023 01:02
  Згоден с цією думкою бо через час,різне спілкування(і т.д.),прийшов приблизно до +/- таким же висновкам,нехай не таким яскравим...Хоча дивився давно і зараз цікаво як би все сприйняв:

  "Як я зрозумів головні ідеї аніме – це:
  "

  Буде ще одна частина, мабуть.
 • Yandere-kun Анімешник
  Дата: 6 вересня 2023 05:46
  Це аніме жанру кіберпанк, яке вирішило (образно, насправді тут про автора) свого часу говорити не про кіберпанк можливого майбутнього, а вирішило говорити про нашу реальність, передбачивши багато/пристойну кількість процесів про які багато хто в той час і не замислювалися. Це класно та орігінально.
 • Yandere-kun Анімешник
  Дата: 4 вересня 2023 13:58
  Продовдення, можливо з часом ще щось кину.  Насамкінець, Лейн мені чомусь Гомункула з "Фауста" нагадала. Також не дивлячись ні на що, аніме хороше, але більше дуже міцної 8 поставити не можу.
 • Yandere-kun Анімешник
  Дата: 4 вересня 2023 03:15
  Продовдення.

 • Yandere-kun Анімешник
  Дата: 4 вересня 2023 00:50
  Продовження.


  Другий:
  Так як свого часу з Ерго Проксі розібрався тільки при повторному перегляді, то з цим аніме вирішив зробити також, можливо, недаремно з іншого боку заплутався ще більше, ніж при першому перегляді. Але як правильно про нього написали на сайті де дивився "Як важко бути Богом" і "Відчуй наскільки ти тупий".
 • Yandere-kun Анімешник
  Дата: 3 вересня 2023 01:48
  Потрібно колись переглянути + дякую за переклад та озвучку.

  Можливі спойлери.

  Свого часу як дивився, ще раз довелося переглянути, тому розіб'ю на два спойлери – як це вже робив не раз:

  Перший:
  Як тільки ввімкнув першу серію, мене відразу ж зрошив з ходу чудовий опенінг, а в кінці ендінг, але в цілому саунд був гарний і в тему.

  А так... аніме приваблює з перших хвилин, спочатку опенінг, після суїцид і через це закручується вся інтрига в сюжеті, принаймні це служить каталізатором. Також все це приправлено гарною та депресивною атмосферою, моторошним психоділом, трилером та філософською підчастю. Тому що погано, що не було перекладів багатьох вставок тексту, і часом далеко не все було з цього, у плані контексту зрозуміло. Також під час оповіді непогано давали відповіді на деякі питання, що цікавлять, а також часом і очевидні речі, але далеко не все зрозумів... або зрозумів, але не впевнений у цьому.

  Хоч зовсім небагато цей закручений, неабиякий і не тривіальний (це все перераховане не зовсім правда, бо подібним мало кого зараз здивувати, але мені зайшло + піднімалися і на сьогодні актуальні теми, самотності, залежність від всесвітньої павутини та відчуженість від реального світу. Боги існують тільки в нашій свідомості і тільки тоді, коли комусь є в них вірити. яка те й робить гидоти.Так само важлива тема існування якоїсь мережі ще до виникнення інета.Тобто чи існував він ще до його прямого виникнення?Типу під матеріальним втіленням, яке завжди було в нашій культурі, ака культурний код. в самому анімі, як то дельфіни з їхньою формою спілкування на величезні простори, або люди в плані накопичення досвіду поколіннями, який генетично передавався від одного покоління до іншого, також можна написати і про масові галюцинації, які і зараз можуть виникнути від того ж релігійного екстазу) сюжет-головоломка і читався, але багато залишилося не ясним. Також під час перегляду не знаєш про що буде наступна серія, та й про яку "правду" далі розповідатимуть. В основі своїй потрібно складати пазл по ходу всього оповідання. Можливо буде продовження.
 • Yandere-kun Анімешник
  Дата: 6 серпня 2023 01:27
  Насправді цей твір один із найскладніших, що дивився, читав і у що грав за все життя. Свого часу чимало голову ламав об цю, м'яко сказати неабияку головоломку. Причому стався прикол, як вперше дивився зрозумів суть набагато краще, ніж вдруге, коли примудрився заплутатися в деяких моментах. Можна було б ще раз переглянути, але бажання поки що немає.
  Цитата: Stanis_150
  Напевно одна з основних причин цього в тому, що ключовий лейтмотив серіалу про розмивання межі між реальністю і віртуальним світом (і виникаючими при цьому екзистинційними питаннями) не просто випереджав час на момент створення, а по справжньому може стати актуальним років за двісті-триста... а на додачу, все це ще й до біса правдоподібно зрежисовано. Одним словом - шедевр!
  Не знаю, не знаю, багато з того про що йдеться в тайтлі, нині вже цілком актуальне, тому автор під час створення цього твору дивився в майбутнє і говорив про теперішнє. Класна штука, звичайно ж, з багатьма цікавими питаннями та ідеями, який подає глядачеві автор.
 • Stanis_150 Анімешник
  Дата: 6 серпня 2023 01:09
  Пишу цей комент за кілька місяців після перегляду цього аніме, коли мозок трохи "перетравив" те що він побачив і уххх, як же воно мені сподобалось)) Напевно одна з основних причин цього в тому, що ключовий лейтмотив серіалу про розмивання межі між реальністю і віртуальним світом (і виникаючими при цьому екзистинційними питаннями) не просто випереджав час на момент створення, а по справжньому може стати актуальним років за двісті-триста... а на додачу, все це ще й до біса правдоподібно зрежисовано. Одним словом - шедевр!

 • Mikos Анімешник
  Дата: 2 серпня 2023 11:41
  Ніколи не вмів писати коментарі... Раджу подивись. Серед усіх тайтлів по психології цей дійсно не схожий на інші, тут звісно торкається тема смерті, і "надсил" як в Євангеліоні, і на деяких моментах трішки було схоже на Євангеліон. Тож, усі хто подивився такій шедевр як Євангеліон, раджу звісно ж це аніме. Також хочеться підмітити що опенінг достатньо незвичний, як мінімум ні разу такого не знаходив. Опенінг звісно не дуже ліпиться під пісню, але, але, пісня все вивозить